Duyuru

Genel Müdürlüğümüz (BYEGM) tarafından çıkarılan İ&D İletişim ve Diplomasi Akademik Hakemli dergimizin Siyasal İletişim temalı 3. sayısı çıktı.

Elektronik (derginin internet sayfası) ve dijital ortamlarda (iphone ve ipad – İOS&Android mobil işletim sistemleri) mobil uygulamaları aracılığıyla da erişim sağlanan dergimizin bu sayısının içeriği şu şekildedir;

 

Editörün Notu: Prof. Dr. Naci BOSTANCI Bir İletişim Hikâyesi Olarak Siyaset…”

 

Doç. Dr. Necdet EKİNCİ –  “Siyasal İletişim Çalışmalarında Kapsam ve Yaklaşım Sorunsalı”

Doç. Dr. Soyalp TAMÇELİK – “Sosyal Medyanın Türkiye’de Yeni Özgürlük Alanlarını Belirlemedeki Etkisi ve Yerel Seçimlerde Siyasal İletişimle Kolektif Kimlik Oluşumundaki Rolü”

Doç. Dr. Elif Asude TUNCA – Öğr. Gör. Nurten AVTÜRK KOLDAŞ – “Siyasal İletişim ve Siyasal Pazarlama Perspektifinden 2013 KKTC Erken Genel Seçimi’ne Katılan Partilerin Yürüttükleri Seçim Kampanyaları”

Yrd. Doç. Dr. Ali KORKMAZ“Siyasal İletişim Bağlamında Çözüm Süreci Haberlerinin Analizi”

Yrd. Doç. Dr. Muzaffer ŞAHİN “Siyasal İletişimde Anadolu Ajansı’nın Rolü”

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BALYrd. Doç. Dr. Selahaddin BAKANArş. Gör. Yunus KOÇ –  “Sosyo-Politik Parametreler Açısından Van’daki Siyasal Temsil Anlayışı: İl Merkezi Üzerine Bir Araştırma”

Yrd. Doç. Dr. İsmail KÖSE – “Çok Partili Siyasi Hayat, Partilerin Seçim Beyannameleri ve Propaganda Görselleri (1950-2011)”

Doktorant Selim ÖZTÜRK – “Siyasal İkna ve Seçim Müzikleri: Türkiye Üzerine Bir İnceleme”

İngilizce Özetler/Abstracts